25.11.2023 – Idzie zima!

107

Kochani rodzice.

Zajęcia rozpoczęliśmy jak zawsze od zaśpiewania wspólnej piosenki. Następnie przeszliśmy do tematu zajęć – “Idzie zima”. Kochane przedszkolaki poopowiadały co się dzieje gdy jest zima oraz co można robić gdy spadnie śnieg. Kolejnym punktem były zabawy ruchowe. Pierwszą z nich “pieski uciekają przed śniegiem” polegała na chodzeniu na czworakach (wzmacniają wtedy mięśnie korpusu oraz barków) i udawaniu piesków lecz gdy usłyszą hasło “pada śnieg!” muszą jak najszybciej znaleźć się w swoich domkach.
Kolejna zabawa która przyniosła przedszkolakom wiele radości to “Bałwanki”. Z pociętej bibuły przygotowaliśmy “śnieg”. W tle leci piosenka pada śnieg. Gdy muzyka jest włączona przedszkolaki tańczą jak lubią najbardziej. Gy muzyka przestaje grać – podrzucają śnieg do góry, mogą go dmuchać oraz robić co tylko chcą.
Po rozładowaniu energii, usiedliśmy do stolików by wykonać kilka zimowych zadań – jak na przykład dokończyć rysować szlaczki na zimowej czapce, lub znaleźć kilka różnic między dwoma zimowymi obrazkami.
W międzyczasie jak zawsze odbyła się przerwa na jedzenie i picie oraz chwila zabawy swobodnej. Zabawa swobodna pozwala dzieciom uwolnić swoje fantazje i zadecydować samemu o sobie. Dzieci próbują nawiązać relacje z kolegami lub koleżankami których lubią troszkę bardziej, podejmują działania które sprawiają im przyjemność. To bardzo ciekawy moment zajęć pozwolić im robić to na co mają ochotę. 🙂
Ostatnie 30 minut zajęć to była fantastyczna zabawa z farbami! Większość używała własnych dłoni i palców. Jest to ważny element w przygotowaniu do nauki pisania.
Jak zawsze zajęcia przebiegły nam w radosnej atmosferze, pełne śmiechu, zabawy i radości.

Justyna, Basia oraz Dominika