23 września 2023

170

Kochani rodzice!
Dzisiejsze zajęcia były w tematyce jesiennej. 🙂
Na początku zaśpiewaliśmy naszą powitalną piosenkę, następnie przeszliśmy do tematu głównego czyli – Jesień. Jakie ma kolory? Co zbieramy w lesie? Czy wtedy bociany do Polski przylatują czy odlatują? Na te i wiele innych pytań odpowiadaliśmy wspólnie podczas całych zajęć. Było czytanie wierszyka, pytania na które szukaliśmy odpowiedzi czy to prawda czy fałsz. Pokazałyśmy też dzieciom szyszki, żołędzie i jarzębinę. To trzy bardzo trudne polskie słowa a jednak wszystkie dzieci wypowiadały bezbłędnie. 🙂
Największą atrakcją i czymś co zajęło nasze kochane przedszkolaki na prawie całe zajęcia był jesienny jeż! Samodzielnie lub z naszym wsparciem kolorowali liście wedle własnej wizji jesieni, następnie wycinali po to by na koniec przykleić je jeżykowi na kolce.
A pod koniec zajęć mieliśmy niespodziankę; odwiedziła nas Dorotka odpowiedzialna za bibliotekę z fantastycznym teatrzykiem Kamishibai. Dzieciaczki słuchały jak zaczarowane. Tematem dzisiejszej bajki był “Groszek”.
I tak oto wyglądał nasz zdjęć opisowo. A teraz zapraszam do oglądnięcia zdjęć.
Do zobaczenia za 2 tygodnie.

Justyna i Basia.