11.11.2023 – Dzień Niepodległości

113

Kochani rodzice.
Dzień 11.11 to ważny dzień dla każdego Polaka. Stąd ponowny temat zajęć z obszaru “Polska nasza Ojczyzna”. Tym razem przedszkolaki zapoznały się z legendą o powstaniu Warszawy czyli jak Wars poznał syrenkę Sawę. Po odpowiedzeniu na proste pytania dotyczące legendy – czas na kreatywne pokolorowanie Warszawskiej Syrenki.
Następnie wysłuchaliśmy Hymnu Polski i porozmawialiśmy chwilę o tym, jak powinno się zachowywać podczas słuchania Hymnu.
Kolejnym punktem zajęć było wykonanie flagi z bibuły. Zadaniem było rolować palcami skrawki bibuły tak by powstała kulka a następnie przykleić ją do kartki i stworzyć biało czerwoną flagę. To zadanie bardzo wzmacnia motorykę małą i jest przygotowaniem do nauki pisania. Wzmacnia pracę mięśni dłoni.
Podczas zajęć udało nam się jeszcze popracować z mapą Polski – kto miał w sobie motywację dostał nożyczki, własną małą mapę i mógł wycinać oraz kolorować.
Ponadto była chwila zabaw ruchowych, czytania bajki oraz oczywiście przerwa na jedzenie i picie.

Pozdrawiamy i do zobaczenia!
Justyna, Basia i Dominika (nasza nowa praktykantka)