04.11.2023 – Polska moja Ojczyzna

151
Drodzy rodzice. ?
Temat zajęć to „Polska, nasza Ojczyzna!”
Zajęcia jak zawsze zaczęliśmy od naszej piosenki na powitanie. ?
Następnie rozmawialiśmy o tym czym właściwie Polska jest i co nasze przedszkolaki wiedzą na jej temat.
Dzieci były zainteresowane wielką mapą polski z ktorej korzystaliśmy podczas dzisiejszych zajęć.
Kolejnym punktem bylo wysłuchanie legendy o smoku wawelskim! W nawiązaniu do legendy – kolorowalismy smoka wedle własnych kolorystycznych upodobań. Wszystkie przedszkolaki z wielką przyjemnoscia i energią wzięły udział w zabawie biegowej – „smok wawelski i owieczki”.
Stałym punktem sobotnich zajęć jest odwiedzenie biblioteki – czesc dzieci przyniosła juz przeczytane książki i wymieniła je dzisiaj na nowe. ?
Po powrocie zajęliśmy się przygotowywaniem własnej mapy Polski oraz zaznaczenia punktow charakterycznych. I tak oto przedszkolaki na dzisiejszych zajęciach poznały nazwy: Morze Bałtyckie, Warszawa, rzeka Wisła. Pokazywaliśmy też na mapie, że na dole Polski zaznaczone na czerwono i brązowo to nie wulkany a góry. ?
Zajęcia przebiegły płynnie, z przerwami na jedzenie i picie oraz oczywiście zabawę swobodną.

Do zobaczenia w następną sobotę,
Justyna i Basia