02.12.2023 – Dzień Pluszowego Misia

124

Kochani rodzice.

25 listopada przypada dzień Pluszowego Misia. Więc z lekkim opóźnieniem – postanowiliśmy świętować ten dzień razem z naszymi przedszkolakami.
Zajęcia rozpoczęliśmy od zaśpiewania piosenki i rozmowie o misiach które każdy z przedszkolaków przyniósł ze sobą. Następnie, bawiliśmy się w bardzo znaną zabawę “stary niedźwiedź”. Ta zabawa ogromne przypadła do gustu przedszkolakom pełnym energii i chętnym do biegania wokół całej sali.
Następnie ćwiczyliśmy z przedszkolakami położenie przedmiotów w przestrzeni. Wykorzystaliśmy misie i siebie samych – połóż misia ZA sobą. A teraz połóż misie na przeciwko siebie.
Po zabawach i tańcach do misiowych piosenek – czas na pracę przy stoliku i misiowe puzzle. Z pociętych kawałków zadaniem dzieciaków było ułożyć misia w całość.
Kolejny punkt który jest jednym z ulubionych – biblioteka! Przedszkolaki bardzo samodzielnie działają przy wybieranie książek, oddawaniu i wypożyczaniu.
Po powrocie zajęliśmy się zabawą z plasteliną na którą wszyyyyscy czekali!
Zadaniem było wykonać buzie misia na papierowym talerzyku z wykorzystaniem ulubionych kolorów z plasteliny. Jak to zawsze bywa – kreatywność przedszkolaków nie zna granic. Misie były różowe, różnokolorowe lub Misie Spidermany. Jednak najważniejsze, że dzieciaki się przy tym świetnie bawiły i uwolniły swoją kreatywność wedle własnych potrzeb.
Na koniec zajęć postanowiliśmy spróbować zrobić zdjęcie grupowe – kochani efekty oceńcie sami i znajdźcie swoje ulubione! Miłej zabawy. <3

Justyna, Basia i Dominika