21.11 – klasa Vb.

155

Temat: Wprowadzenie do przysłówka oraz liczebnika.

Cel: Znam przysłówek oraz liczebnik.

NACOBEZU (“na co będziemy zwracali uwagę”):

  • wiem, na jakie pytania odpowiada przysłówek
  • odmieniam liczebniki przez przypadki.

W minioną sobotę udało nam się zrealizować wszystkie zadania w zeszycie ćwiczeń z następujących tematów: Lekcja 15 – Pisownia “nie” z czasownikami; Lekcja 16 lub 17 – Co zapamiętaliśmy o przysłówku?; Lekcja 18 – Z liczebnikami należy się liczyć, Lekcja 19: Sprawdzian (części mowy). Wyrazy tworzą rodziny. W sumie jest to materiał od str. 54 do str. 62. Do dokończenia w domu pozostało tylko ćwiczenie 4/str.58.

Przypominam o upływającym 30 listopada terminie oddawania pierwszej z dwóch kart pracy. Kolejną należy przesłać najpóźniej 5.12.

Za tydzień czeka nas ostatnie już spotkanie z gramatyką w tym semestrze, tym razem w postaci utrwalających wiadomości gier i zabaw. Grudzień upłynie nam pod znakiem przygody literackiej oraz przygotowania do świąt  Bożego Narodzenia.

Łącze serdeczne pozdrowienia,

Karolina Kuczyńska