16.05.2020- Dzień Matki. Lato- wakacje.

48
  1. Poznajemy literkę Z s.80. Kreślenie kształtu litery w powietrzu, palcem po ławce, na plecach kolegi. Kolorowanie litery w konturach. Poznanie jej dźwięku w nagłosie.
  2. Rozmowa kierowana na temat rodziców, ich roli w życiu dziecka, obowiązków dziecka względem rodziny (sprzątanie zabawek, układanie swoich rzeczy, utrzymanie porządku w swoim pokoju, zdejmowanie butów w pomieszczeniu, dbanie o zwierzątka domowe itp. Rozmowa na temat form zachowania się w stosunku do rodziców, rodzeństwa. Budzenie respektu do doświadczeń rodziców i szacunku dla ich miłości i oddania dziecku.
  3. Ćwiczenia w słuchaniu, ćwiczenie pamięci s.84. Rozmowa „na niby” telefoniczna- dzieci dokańczają zdanie „chciałbym/ chciałabym ci powiedzieć, że….” (dzieci zaczynają mówić o swoich uczuciach do mamy).
  4. Powtórzenie materiału literowego s.86.
  5. Pani Lato s.88. Rozmowa na temat nadchodzącego lata. Wiersz „Wakacje”- ćwiczenia w słuchaniu.
  6. Powtórzenie słownictwa poznanego w tym roku na zajęciach s.90-93.
  7. Prezent dla Mamy- wykonanie ramki na zdjęcia z kolorowych patyczków.

Pozdrawiam,

Anna Święcka- Banda.